Telefon komórkowy dla starszej osoby – co wziąć pod uwagę podczas zakupu?

Rozwój technologiczny sprawia, że coraz więcej osób korzysta z popularnych smartfonów (używają ich nawet kilkulatki). Jednak bardzo często problem pojawia się w przypadku osób starszych, które nie są przekonane do tego rozwiązania, ponieważ sprawiają problemy seniorom podczas użytkowania. Jaki telefon komórkowy dla starszej osoby będzie najlepszy? Czym warto kierować się podczas zakupu takiego aparatu?

Telefon komórkowy dla starszej osoby, czyli jaki?

Choć smartfony są jednym z najpopularniejszych rozwiązań dostępnych na rynku, to bardzo często nie są dobre dla seniorów. Osoby starsze oczekują wyłącznie od aparatu telefonicznego możliwości wykonania połączeń lub napisania SMS. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie telefon komórkowy dla starszej osoby z dużym kontrastowym ekranem i klawiaturą. Jeśli aparat ma jakieś dodatkowe funkcje, to jest to miły akcent, aczkolwiek niewymagany.

Funkcje must have w telefonach komórkowych dla starszej osoby

Podstawowym elementem jest duża klawiatura z wyraźnymi cyframi. Dzięki temu osoba w jesieni życia może bez najmniejszego problemu wybrać połączenie na telefonie, czy napisać wiadomość SMS.

Czytelny wyświetlacz to obok dużej klawiatury jest kolejnym must have. Gdy wybierasz aparat dla seniora, to nie tylko musisz wziąć pod uwagę jego wielkość, lecz również czytelność liter czy cyfr. Jest to bardzo ważne, aby osoba starsza nie męczyła wzroku patrząc na ekran.

Kolejną ważną funkcją w telefonie komórkowym dla starszej osoby jest przycisk SOS. Warto zwrócić na to uwagę, zwłaszcza gdy kupujesz telefon dla osoby w podeszłym wieku. Po wciśnięciu tego przycisku osoba starsza może połączyć się z przypisanym do SOS numerem ratownictwa medycznego.

Dodatkowym klawiszem montowanym w telefonach komórkowych dla starszej osoby jest blokada klawiatury, dzięki temu podczas wykonywania połączenia senior nie przyciska klawiszy na klawiaturze.

Comments are closed