Aplikacja Zoom – do czego służy?

Wraz z rozwojem technologicznym pojawiają się specjalne narzędzia, jak i specjalne, dedykowane systemy, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie w sferze online. Warto z nich korzystać i mieć świadomość, jakie funkcje oferują. Co takiego zapewnia Zoom?

Czym jest aplikacja Zoom?

Aplikacja Zoom to nic innego jak oprogramowanie, które umożliwia łączenie się z odbiorcami za pomocą wideokonferencji. Dzięki temu każdy uczestnik spotkania może słyszeć, ale także widzieć drugą osobę. Nie są to jednak jedyne funkcje, jakie posiada Zoom.

Na Zoomie można także udostępniać swój ekran, a co za tym idzie pokazywać prezentacje. Znacznie łatwiej jest wtedy zadbać o skuteczne przekazanie oferty lub wyjaśnienie problemu, na przykład podczas prowadzenia kursu lub szkolenia.

Uczestnicy bez większych problemów, jeśli organizator na to pozwoli, mogą zadawać pytania i także publikować dane pliki. Do dyspozycji jest również czat między innymi dla osób, które nie posiadają mikrofonu.

Do czego może być wykorzystana aplikacja Zoom?

Taka aplikacja najczęściej wykorzystywana jest podczas rekrutacji na dane stanowisko. Można przeprowadzić dzięki niej rozmowę, która wyłoni najlepszego kandydata dla firmy. Nie trzeba wtedy dojeżdżać bezpośrednio do siedziby przedsiębiorstwa.

Zoom może posłużyć także wszystkim osobom, które prowadzą swój własny biznes szkoleniowy. Uczestnicy mogą wtedy połączyć się o określonej godzinie i odbyć cały kurs. Bez wychodzenia z własnego domu, każdy uczestnik może liczyć na zwiększenie swoich kwalifikacji.

Zoom to także webinary oraz konferencje, poświęcone danej problematyce. W taki sposób każda osoba może dowidzieć się czegoś nowego, na przykład o sposobach na rozwiązywanie danych problemów w swoim otoczeniu.

Aplikacja Zoom – dzięki swojej funkcjonalności – może być wykorzystana na wiele różnych sposobów. Dzięki niej ludzie mogą łączyć się ze sobą zdalnie, aby porozmawiać, przeprowadzić prezentacje lub zorganizować szkolenie przy pomocy wideopołączenia.

Comments are closed