Opis
Najważniejsze wspólne cechy serii 2000 to:
produkcja w Japonii – dla najwyższej precyzji wykonania,
gwintowane otwory na mocowanie do ramienia – dla najwyższej wygody i bezpieczeństwa montażu,
pozłacane wtyki – dla wyeliminowania korozji oraz najwyższej jakości styku,
obudowa wkładki pokryta materiałem ekranującym „Super Permalloy” – dla zapewnienia najwyższej czułości oraz redukcji niechcianych pogłosów w momencie opuszczania i podnoszenia ramienia,
armaturowa budowa igły z unikalnego stopu niklu i stali – dla zmniejszenia bezwładności wspornika igły,
magnes samarowo-kobaltowy – dla zapewnienia wysokiej czułości wkładki.
Modele 2100 oraz 2200 zostały wyposażone w igłę ze szlifem eliptycznym. Szczególnie godnym uwagi jest model 2100, który oferuje jedną z najlepszych relacji ceny do jakości. Model 2300 jest przeznaczony do gramofonów ze średniej półki i jest odpowiednikiem 1012GX. Modele 2400 oraz 2500 to najwyższej klasy modele Goldring typu MM / MI. Dzięki unikalnym typom szlifu: Vital w 2400 oraz 2 SD w 2500, stanowią podstawę do budowy hi-endowego systemu opartego na źródle gramofonowym. Dodatkowo, modele 2400/2500 zostały wyposażone w pełni metalową obudowę, której zwiększona masa pozwala na wygenerowanie pełnego i mocnego basu.
Funkcjonalność
Wkładka gramofonowa to najważniejsza część analogowego toru stereo. W głównej mierze to od jej jakości zależy końcowa barwa dźwięku – jego detaliczność, dynamika, bas czy też scena. Dlatego też często spotykaną sytuacją jest fakt, że sama wkładka jest droższa od gramofonu.
Wybór wkładki gramofonowej zdeterminowany jest ramieniem gramofonu – sposobem mocowania np. ½ cala lub p-mount. Innym podstawowym parametrem w wyborze wkładki gramofonowej jest typ posiadanego przedwzmacniacza – wyróżniamy tu: MM(MI) oraz MC.
W komfortowej sytuacji znajdują się właściciele przedwzmacniaczy pracujących w obu trybach. Podczas wyboru wkładki nie sposób pominąć także samego jej charakteru brzmienia, które powinno wpisywać się w posiadany system stereo: wzmacniacz oraz kolumny.
Stąd też w celu prawidłowego wyboru wkładki gramofonowej zalecamy kontakt z obsługą sklepu. Przypominamy, że wymiana wkładki w gramofonie oraz jej kalibracja powinna zostać przeprowadzona przez wykwalifikowany personel. W żadnym wypadku nie należy korzystać z wkładki nieskalibrowanej z ramieniem gramofonu – grozi to całkowitym zniszczeniem igły!
Ceneo
Sprzęt RTV
Audio
Akcesoria Audio
GOLDRING 2300 WKŁADKA GRAMOFONOWA TYPU MM
stacja pary
, prezenty komunijne dla chłopca
, stojak do parownicy
, pralki z suszarką
, babyliss st481e
, raty 0 procent
, jaki ekspres kolbowy
, electrolux ews1266ci
, router sim 5g
, opaska sportowa dla dziecka
, amd radeon 530
, sklep rtv
, telefony z dobrym aparatem